Kilosu 20 liradan satılıyor

Kocaeli’de kurulan semt pazarlarında vatandaşlar konut ve mutfak alışverişlerini yapıyor. Pazarlara ağır ilgi gösteren vatandaşlar, pazarlardaki erik fiyatlarından mutlu.

Kilosu 20 TL bantlarında satılan erik, paket halinde de 5 ila 10 lira ortasında satılıyor. Vatandaşlar ise mevsime nazaran erik fiyatlarının uygun olduğunu belirtirken, pazar esnafı da erik ve öbür meyvelerin fiyatlarında düşüşlerin devam edeceğini söz etti.

“Genel manada fiyatlar normal”

Fiyatların döneme nazaran uygun olduğunu belirten Hüseyin Parlak isimli vatandaş, ”Erik mevsiminde yenilmesi gereken bir meyvedir. Şu anda değerlidir, kıymetli olması olağandır. Çilek çok hoş, fiyatları da makul lakin mevsimi değil şimdi. Güç koşullarda yetişiyor meyveler genel manada fiyatlar normal” dedi.

“Havalar sıcak gittiği için erik fiyatı bayağı bir düşük olacak”

Bu yıl erik ve öbür meyvelerin fiyatlarında düşüş olacağını belirten Pazar esnafı Seyfettin Doğan, “Erik dönemi birinci açıldığında fiyatlar bayağı yüksekti, şu anda uygun yani bayağı bir düştü. Şu anda paketler 5 ile 10 lira ortasında. Pazartesiden sonra kilo işi olarak satmaya başlayacağız. Bu sene havalar sıcak gittiği için erik fiyatı bayağı bir düşük olacak. Meyve bu sene bol olacak. Ramazan periyodunda meyveden çok zerzevata talep var. Bugün ortalama 30-40 paket erik sattım. Beklediğimiz üzere gidiyor. Kilo ile satılmaya başladığında herkes alacak. Herkesi pazara bekliyoruz” diye konuştu.

“Bu eriği marketlerden alırsan bu fiyatın 3 katı olur”

Yaza yanlışsız fiyatlarda düşüş beklediğini söz eden İhsan Yazıcı isimli vatandaş, Pazar fiyatlarının market fiyatlarına göre çok daha uygun olduğunu belirterek, “Pazarlarda fiyatlar çok âlâ. Güzel olduğu için herkes pazarlara gidiyor. Genel manada fiyatlar yüksek lakin inşallah düşer. Yeni kıştan çıkıyoruz, yaza gerçek inşallah fiyatlar düşer” formunda konuştu.

KAYNAK: İHA

Bir önceki yazımız olan Bitcoin ve kripto para için ikaz üstüne uyarı! başlıklı makalemizde Baş, Kar ve Para hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir