iPhone 13 teslim tarihlerinde sorun yaşanıyor!

Apple, Eylül ayında yeni iPhone ailesini tanıttı. Uzun müddettir merakla beklenen iPhone 13 ailesi kullanıcılar tarafından merakla karşılandı. Kelam konusu aygıtlar 1 Ekim’de de dünya genelinde ön siparişe açıldı. Birinci sipariş verenler aygıtlarına ulaşsa da bundan sonra sipariş verenler için birtakım sorunlar kelam konusu diyebiliriz.

iPhone 13 ailesine olan ağır ilgiden ötürü stoklar kısa müddette tüketildi. Kısa müddette teslimat garantisi sunulsa da durum bu türlü olmayacak üzere görünüyor. Son vakitlerde iPhone 13 almayı düşünüyorsanız en âlâ ihtimalle Ekim ayının sonuna kadar beklemeniz gerekiyor.

iPhone 13 serisinde teslimat sorunları yaşanıyor

Apple’ın internet sitesindeki duruma bakılırsa iPhone 13 modelini almak istediğinizde İstanbul’a fakat 4-11 Kasım ortasında teslim edilebileceği bilgisi veriliyor. iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max teslimat tarihlerinde ise iki model ortasında bir farklılık bulunmuyor. Apple internet sitesinden ön sipariş verirseniz bu aygıtlar da İstanbul’a 11-18 Kasım tarihleri ortasında teslim edilecek.

Ekim ayı için durum böyleyken sonraki aylarda teslimatlarda ne kadar gecikmeler yaşanacağı şu anda kestirim edilemiyor. Lakin şirketin teslimat sorunları kullanıcıları şu anda olumsuz etkiliyor ve bu durum bir müddet daha bu türlü gideceğe benziyor. Şayet siz de iPhone 13 almak istiyorsanız ön siparişinizi ne kadar erken verirseniz bekleme müddetiniz o kadar azalacaktır.

Bir önceki yazımız olan Telefon mu alıyoruz, oyun mu? GTA The Trilogy: The Definitive Edition fiyatı şaşırttı başlıklı makalemizde Fi̇yatı, Gta ve Oyun hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir