Google Pixel 6 serisi kanlı canlı sızdırıldı: iPhone 13’e rakip mi?

Akıllı telefon pazarında hareketlilik tüm süratiyle devam ediyor. Üreticiler, bilhassa yıl sonuna hakikat yaklaşırken son kozlarını oynuyor. Apple, son olarak geçtiğimiz ay yeni iPhone 13 serisini tanıttı. Artık ise yaklaşmakta olan bir lansman daha var. Arama devi Google, birinci defa kendi geliştirdiği işlemciyle donatılan Pixel 6 serisini 19 Ekim’de piyasaya sürecek.

Tanıtımına artık günler kalan Pixel 6 ve Pixel 6 Pro, çeşitli sızıntı ve söylentilerin akabinde artık de kanlı canlı olarak sızdırıldı. Aygıtların tasarımı da bu sayede tescillenmiş oldu.

Google Pixel 6 serisi, 19 Ekim’de tanıtılacak

Apple’ın iPhone 13 serisine rakip olarak gösterilen Google Pixel 6 serisi, her mevzuda eski modellere kıyasla yeterli bir ilerleme kaydedecek. Üst seviye ekranla donatılacak olan aygıtlar, ayrıyeten Tensor işlemcisiyle de bir unsur imza atacak. Bu, hem genel performans hem de kamera üzere alanlarda güzel bir performans sunacak.

Google’ın yeni Pixel serisi, bugün canlı görselleriyle sızdırıldı. Resme baktığımızda her iki aygıtta, daha evvelce ortaya çıkan sızıntılarla eşleşiyor. Buna nazaran Pixel 6 serisi, yüksek ekran-gövde oranına ve ortasında tek delikli tahlili kullanan bir ekran ile gelecek.

Genel dizayna bakıldığında her iki telefonda epeyce dar yapıda çerçevelere sahip. Ayrıyeten Pixel 6 Pro’ya önden bakıldığında, tezli tasarımı bir sefer daha göz alıyor.

Google, yeni Pixel serisiyle kamera tarafında büyük adım attı. Tensor ile birlikte imaj işlemesini de geliştiren firma, Pixel 6 ailesinde 50 Megapiksel GN1 ana sensöre yer veriyor. Hem lens, hem de geliştirilen algoritmalar sayesinde bu telefonlar fotoğrafçılığı ileri bir düzeye taşıyor.

Bir önceki yazımız olan 36 Işık Yılı Uzakta: Kırmızı Cücenin Yanında Yeni Bir 'Süper Dünya' Keşfedildi başlıklı makalemizde Güncel TAKİP hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir