BiP yeni özellikleri ile WhatsApp’ı aratmıyor!

Turkcell’in mesajlaşam uygulaması olan BiP, her geçen gün yeni özellikleri ile daha da güçlü bir iletileşme tecrübesi sunuyor. Kullanıcılardan gelen taleplere nazaran yapılan son güncellemeyle uygulamaya ileti arşivleme, kümelerde 1.000 şahsa kadar kişi destekleme ve kıymetli kişi ya da kümeleri sohbet ekranında sabitleme üzere yeni özellikler de eklendi.

BiP, ayrıyeten artık bildiri göndermeden evvel üzerine tıklayarak yazı tipini; kalın, italik, altı çizili ve üstü çizili olarak değiştirme imkânı da sunuyor.

BiP rakiplerden evvel hayata geçirdiği özellikleriyle dikkat çekiyor. HD kalitesinde fotoğraf paylaşımı ve HD kalitede 10 şahsa kadar küme imajlı görüşme BiP’in en çok kullanılan ve fark yaratan özellikleri olarak öne çıkıyor.

İletileşme sırasında 106 farklı lisanda sohbet etmeyi mümkün kılan Anlık Çeviri özelliği de BiP’i rakipleri karşısında ayrıştırıyor. Fark yaratan bu anlık çeviri özelliği ile BiP, 2020 Küresel Mobile Awards ödüllerinde ‘En Yenilikçi Taşınabilir Uygulama’ mükafatını de kazanmıştı.

BiP ayrıyeten yaklaşık üç yıldır IBAN, Hesap Numarası üzere bilgilere gereksinim duymadan yalnızca telefon numarası ile para transferi yapabilme imkânı da sunuyor. Rakiplerin şimdi üzerinde çalışmaya başladığı, BiP’in ise 6 yıl evvel kullanıcılarına sunduğu kaybolan bildiri özelliği sayesinde ise gönderilen bildiriler seçilen mühlet boyunca takipçinin sohbet ekranında görünüyor ve belirlenen müddet dolunca otomatik olarak siliniyor.

App Store ve Play Store’da fiyatsız olarak yer alan BiP’i operatör fark etmeksizin yükleyip kullanabileceğinizi belirtelim.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy Tab A7 Lite piyasaya sürülmeye hazır başlıklı makalemizde Güncel TAKİP hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir