Balkanların tüm hoşlukları Buca’da sahnelendi

BUCA Belediyesi’nin bu yıl 9. defa düzenlediği Milletlerarası Balkan Şenliği ismine yakışır bir finalle son buldu.

Bu yıl 9-10 Ekim tarihlerinde merhum Buca Rumeli Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Lideri İzzet Atan anısına gerçekleştirilen 9. Memleketler arası Balkan Şenliği, yeniden dopdolu bir programla geçti. Hasanağa Bahçesi’ndeki birinci günkü coşku ikinci günde de sürdü.

BALKAN YEMEKLERİ MÜSABAKASI DÜZENLENDİ

Şenliğin ikinci gününde, Balkan mutfağının eşsiz yemeklerinin sergilendiği Balkan Yemekleri Müsabakası düzenlendi. İzmir Aşçılar Derneği üyesi uzman şeflerden oluşan heyet üyeleri, ana yemek, hamur işi ve tatlı olmak üzere 3 kategoride yarışan yemekleri seçmekte zorlandı. Yarışta, tatlı kategorisinde Sevinç Savaşer kül tatlısı, hamur işi kategorisinde Nuray Savaşhan Arnavut mantısı, ana yemek kategorisinde ise Nurgül Akkuş yahni ile birinciliği elde etti.

BALKAN KINA GECESİ CANLANDIRILDI

Daha sonra, Düşler Atölyesi tarafından gerçekleştirilen Balkan kına gecesi büyük ilgi gördü. Balkan halk oyunları şovları ise geceye renk kattı.

Coşkulu kalabalık Orkestar Sertan, Rumeli Ayhan ve Shukar Muzika konserleriyle eğlenceli dakikalar yaşadı. Şenlikte cümbüş doruğa çıkarken en sevilen Balkan müzikleri İzmirliler ile birlikte seslendirildi.

Bir önceki yazımız olan 11 Ekim 2021 Döviz Kuru: Bugün dolar ve euro ne kadar? başlıklı makalemizde Dolar, Euro ve Li̇radan hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir