5 öğrencinin ömrünü yitirdiği kazanın sürücüsü tutuklandı

İlçeye bağlı Çatağıl köyü yakınlarında meydana gelen kazanın akabinde gözaltına alınan servis minibüsünün sürücüsü A.Ş’nin jandarmadaki süreçleri tamamlandı.

AA’nın haberine nazaran, geniş güvenlik tedbirleri altında İscehisar Adliyesine sevk edilen A.Ş, çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince “taksirle birden fazla kişinin vefatına ve yaralanmasına neden olmak” cürmünden tutuklandı.

Adliye çıkışında gazetecilerin “aracı çok süratli kullandığınız savı var” formundaki sözü üzerine A.Ş, “Yok, arabayı olağan biçimde kullanıyordum” karşılığını verdi.

Ne olmuştu?

Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesine bağlı Çatağıl köyü yakınlarında ilkokul öğrencilerini taşıyan A.Ş. (53) yönetimindeki 03 UU 567 plakalı minibüs, dün sabah saatlerinde devrilmiş, kazada öğrencilerden İsmail (11), Nisa (14) ve Teslime Eser (13), Melisa Demirel (14) ile Damla Duran (11) hayatını kaybetmiş, yaralanan 5 öğrenci hastanelere kaldırılmıştı.

Kazadan yara almadan kurtulan şoför A.Ş, jandarma gruplarınca gözaltına alınmıştı.

Bir önceki yazımız olan Günlük hadise sayısı 30 bin 563 Oldu başlıklı makalemizde Bi̇n ve Doz Aşı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir